Галоўная / Карысная інфармацыя
КІРАЎНІКІ ГОРАДА (З 1879 ГОДА)

Пасады губернатараў Мінска з 1879 па 1917 гады займалі:
  1. Пятроў Аляксандр Іванавіч з 30 жніўня 1879 года па 30 студзеня 1886 года
  2. Трубяцкі Мікалай Мікалаевіч з 11 лютага 1896 па 1902 год
  3. Мусін-Пушкін Аляксандр Аляксандравіч з 1903 па 1905 год
  4. Курлоў Павел Рыгоравіч з 16 мая 1905 года па 1906 год
  5. Эрдэлі Якаў Ягоравіч з 1906 па 25 лістапада 1912 года
  6. Гірс Аляксей Фёдаравіч з 26 лістапада 1912 па 30 красавіка 1915 года
  7. Чарняўскі Андрэй Гаўрылавіч з 30 красавіка 1915 па жнівень 1916 года
  8. Друцкі-Сакольнінскі Уладзімір Андрэевіч 1917 год
На пасадзе старшыні Мінскага гарадскога выканаўчага камітэта з 1917 гады працавалі:
  1. Позерн Барыс Паўлавіч з сакавіка 1917 па ліпень 1917 года
  2. Любімаў Ісідор Еўсцігнеевіч з ліпеня 1917 па жнівень 1917 года
  3. Ландар Карл Іванавіч з верасня 1917 па кастрычнік 1917 года
  4. Яркін Віктар Іванавіч з сакавіка 1918 па май 1919 года
  5. Ціхоўскі Казімір Генрыхавіч з ліпеня 1919 па верасень 1919 года
  6. Кюсэ Фрыц Мацвеевіч са снежня 1920 па снежань 1921 года
  7. Гетнер Адольф Хрыстафоравіч са студзеня 1922 года па снежань 1923 года
  8. Карп Сяргей Бенядзіктавіч са студзеня 1924 года па сакавік 1924 года
  9. Славінскі Адам Сямёнавіч з сакавіка 1924 па ліпень 1924 года
  10. Яцкевіч Сцяпан Вінсесавіч са жніўня 1924 года да красавіка 1929 года
  11. Аксючыц Нічыпар Лукіч з красавіка 1929 года па снежань 1930 года
  12. Валадзько Іосіф Ігнатавіч з лютага 1931 года па сакавік 1933 года
  13. Каранеўскі Антон Мацвеевіч з мая 1933 года па студзень 1934 года
  14. Жуковіч Емяльян Піліпавіч з сакавіка 1934 года па чэрвень 1937 года
  15. Бударын Канстанцін Іванавіч з верасня 1940 года па чэрвень 1941 года і з ліпеня 1944 года да канца жніўня 1945 года
  16. Паромчык Іван Паўлавіч са жніўня 1945 года па сакавік 1946 года
  17. Длугашэўскі Канстанцін Навумавіч з красавіка 1946 года па ліпень 1954 года
  18. Шарапаў Васіль Іванавіч з ліпеня 1954 года па студзень 1968 года
  19. Кавалёў Міхаіл Васільевіч са студзеня 1968 года па студзень 1977 года
  20. Барташэвіч Генадзь Георгіевіч са студзеня 1977 года па чэрвень 1977 года
  21. Лукашэвіч Станіслаў Міхайлавіч з чэрвеня 1977 года па студзень 1980 года
  22. Таразевіч Георгій Станіслававіч са студзеня 1980 года па жнівень 1983 года
  23. Пячэннікаў Валерый Андрэевіч са жніўня 1983 года па снежань 1985 года
  24. Міхасёў Уладзімір Іванавіч са снежня 1985 года па май 1990 года
  25. Марыніч Міхаіл Апанасавіч з кастрычніка 1990 года па красавік 1991 года
  26. Герасіменка Аляксандр Міхайлавіч з красавіка 1991 па студзень 1995 года
  27. Ярмошын Уладзімір Васільевіч са студзеня 1995 па люты 2000 года
  28. Паўлаў Міхаіл Якаўлевіч з сакавіка 2000 года па чэрвень 2009 года
  29. Ладуцька Мікалай Аляксандравіч з чэрвеня 2010 па лістапад 2014 года
  30. Шорац Андрэй Віктаравіч з лістапада 2014 па лістапад 2018 года
  31. Сівак Анатоль Аляксандравіч з лістапада 2018 года
Адказны за прадстаўленне інфармацыі — Галоўнае ўпраўленне арганізацыйна-кадравай працы
Дата абнаўлення інфармацыі — 13 люты 2019 года
Адказны за прадстаўленне інфармацыі — Мінскі гарадскі выканаўчы камітэт
Разработка и сопровождение КУП «Центр информационных технологий Мингорисполкома» © 2001—2020